Kinijoje – verdančios kovos ir „Palangos Kuršių“ triumfas

Tęsdami savo viešnagę Kinijoje, „Palangos Kuršiai“ gegužės 28-30 d. varžėsi tarptautiniame turnyre Shuozhou mieste. Pirmąją turnyro dieną palangiškių varžovais buvo Belgrado „Crvena Zvezda“ jaunieji krepšininkai, kuriems buvo nusileista praeitame turnyre. Nuo pat pradžių aikštelėje užvirė nuožmi, atkakli kova. Beveik visų rungtynių metu nedidelę persvarą turėję Belgrado krepšininkai atlaikė palangiškių bandymus persverti rungtynes į savo pusę ir neišleido pergalės iš rankų. Deja, revanšuotis nepavyko – talentingiems serbams nusileista 62:66. Rezultatyviausiai mūsų komandos gretose rungtyniavo Jonas Zakas, pelnęs 13 taškų, po 10 pridėjo Karolis Sapiega ir Laurynas Lučinskas.

Antrą rungtynių dieną palangiškiai stojo į kovą su Kroatijos kurorto Dubrovniko krepšininkais. Nuo pat rungtynių pradžios kontroliavę rungtynių eigą, solidžiai darbavęsi gynyboje “Kuršiai” net neleido varžovams pasvajoti apie pergalę. Kroatai nugalėti 69:62. Rezultatyviausiai “Palangos Kuršių” gretose rungtyniavo Aurimas Kieža, pelnęs 23 taškus, 17 pridėjo Tautvydas Vyšniauskas.

Po antrosios dienos buvo visos komandos buvo iškovojusios po vieną pergalę ir patyrusios po pralaimėjimą, todėl kiekviena komanda pretendavo tapti turnyro nugalėtoja. Prieš mūsiškių rungtynes santykius aiškinosi Dubrovniko ir Belgrado „Crvena Zvezda“ jaunieji krepšininkai. Pergalę iškovojus Kroatijos krepšininkams, tapo aišku, kad paskutinėse rungtynėse nugalėję turnyro šeimininkus, Kinijos U19 jaunimo rinktinės krepšininkus, palangiškiai turnyre iškovotų pirmąją vietą. Sausakimšoje arenoje, stebint 6300 žiūrovų, pirmas keturias minutes įtampa kaustė abi ekipas, nei viena komanda negalėjo pelnyti taškų. Nors pirmieji taškais pasižymėjo aikštės šeimininkai, tačiau „Palangos Kuršiai“ netrukus apsiprato su atmosfera ir užtikrintai kiekvieną kėlinį didino pranašumą. Užtikrintai nugalėję kinus 90:66 „Palangos Kuršiai“ tapo turnyro nugalėtojais ir iškovojo pirmą klubo trofėjų Kinijoje. Nesustabdomas „Palangos Kuršiai“ gretose buvo Tautvydas Vyšniauskas, pelnęs 30 taškų, po 11 taškų pridėjo Ignas Lukošius ir Jonas Zakas.

Birželio 1-3 dienomis Wenzhou mieste “Palangos Kuršiai” dalyvaus paskutiniame tarptautiniame turnyre viešnagės Kinijoje metu, kur susitiks su tais pačiais varžovais iš Serbijos, Kroatijos ir Kinijos.

 

Prisidėti