Kovoje prieš svečius iš Baltarusijos – užtikrinta pergalė

Penktadienį aštuoniese žaidę „Palangos Kuršiai“ savo žiūrovų akivaizdoje įveikė „Tsmoki-2” komandą iš Minsko, rezultatu 94:76 (15:22, 19:19, 30:20, 30:15). Tai buvo pirmasis Palangos ekipos mačas NKL ir Baltarusijos organizuojamame turnyre. Mūsų komandoje šią dvikovą nuo atsarginių žaidėjų suolelio stebėjo Tautvydas Paliukėnas, Mykolas Dieninis, Tomas Miškinis, Aurimas Majauskas ir Laurynas Danielius.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai iš Baltarusijos, aktyviai spaudę palangiškius po visą aikštę ir provokavę klaidas puolime. Tuo tarpu „Palangos Kuršiai“ taškus rinko iš artimesnės distancijos, aktyviai išnaudodami Bryan‘o Akikugbe žaidimą po krepšiu. Visgi kėlinį, kuriame nebuvo paprašyta nei viena minutės pertraukėlė, laimėjo „Tsmoki-2” (15:22). Puolime įsibėgėti „Palangos Kuršiams“ sunkiai sekėsi ir antrajame ketvirtyje, kuriame turimą deficitą sušvelninti pavyko tik trumpam – baltarusiai į pertrauką keliavo išsaugoję 7 taškų persvarą. Palangiškiai per pirmus du kėlinius realizavo vos 29% metimų iš žaidimo, savo ruožtu baltarusiai demonstravo 56% taiklumą.

Trečiąjį kėlinį palangiškiai pradėjo su didesne energija ir užsivedimu bei ženkliai pagerino savo taiklumą. Neilgai trukus Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai perėmė iniciatyvą ir privertė varžovus vytis. Per pirmąją rungtynių pusę vos 34 taškus sukrapštę šeimininkai trečiajame ketvirtyje surinko 30 ir kėlinį baigė jau pirmaudami per vieną tolimą metimą (64:61). Paskutinės 10 rungtynių minučių priklausė Palangos ekipai. Svečių iš Minsko spaudimas nepasiteisino, o keletas lengvų Jalen‘o Riley ir Spenser‘io Mitchell‘o taškų leido „Palangos Kuršiams“ spurtuoti 10:0 bei susikrauti solidesnę persvarą. Šeimininkai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir rungtynes laimėjo 18 taškų skirtumu (94:76).

„Palangos Kuršių“ komandoje išsiskyrė: Jalen’as Riley 32 (32 naud. bal., 8 rez. perd., 6 perimt. kam.), Spenser’is Mitchell’as 18 (33 naud. bal., 14 atk. kam., 7/9 dvit. met.), Bryan’as Akikugbe 14 (9 atk. kam.).

Minsko „Tsmoki-2” gretose pasižymėjo: Ivan Aladka 15, Andrei Stabrouski, Yauheni Beliankou 13.