„Palangos Kuršiai“ kelionę į Kiniją užbaigė dar vienu titulu

Birželio 1-3 d. Wenzhou mieste „Palangos Kuršiai“ dalyvavo paskutiniame turnyre kelionės į Kiniją metu. Pirmąją turnyro dieną mūsų varžovais buvo Belgrado „Crvena Zvezda“ jaunimo komanda, kuriai prieš tai vykusiuose turnyruose buvo pralaimėta abu kartus. Nuo pat rungtynių pradžios kovingai nusiteikę palangiškiai įsiveržė į priekį ir vienu metu pirmavo net 14 taškų skirtumu. Per anksti pergale patikėję ir atsipalaidavę „Kuršiai“ leido Belgrado jauniesiems krepšininkams sugrįžti į rungtynes ir išplėšti pratęsimą. Jo pradžia Lietuvos atstovams nieko gero nežadėjo – po dviejų minučių serbai buvo priekyje 80:76. Vis tik suradę savyje jėgų „Palangos Kuršiai“ sugebėjo pavyti varžovus, o likus 8 sekundėms iki rungtynių pabaigos ir turėjo kamuolį savo rankose. Rungtynių herojumi tapo Laurynas Lučinskas, kuris po netaiklaus komandos draugo metimo sugebėjo atkovoti kamuolį puolime ir išprovokuoti mažiau patyrusio varžovo pražangą likus žaisti 1 sekundę iki rungtynių pabaigos. Pataikęs pirmąją baudą, o antrąją specialiai pramatęs L.Lučinskas atnešė pergalę Lietuvos kurorto komandai. Rezultatyviausiai „Palangos Kuršiai“ gretose rungtyniavo L. Lučinskas su 14 taškų. Aurimas Kieža pridėjo 11. 

Antrąją turnyro dieną palangiškiai stojo į dvikovą su Dubrovniko (Kroatija) krepšininkais, kuriuos buvo nugalėję abiejuose anksčiau vykusiuose turnyruose. Pirmajame ketvirtyje vyko akiai patrauklus krepšinis, kuriame dominavo puolimas. Šiek tiek tiksliau žaidę „Palangos Kuršiai“ po pirmųjų 10 minučių sugebėjo susikrauti 5 taškų pranašumą. Antrąjį ketvirtį labiau susikaupę pradėjo palangiškiai, ypatingai pagerinę gynybą. To rezultatas – iki 15 taškų padidėjęs atotrūkis (55:40). Trečiajame ir ketvirtajame ketvirčiuose kroatų krepšininkai nesugebėjo sugrąžinti intrigos ir mesti rimtesnio iššūkio „Kuršiams“. Užtikrintai rungtyniavę Lietuvos atstovai šventė pergalę 92:69. Rezultatyviausias “Palangos Kuršių” gretose buvo Deividas Pogužinskas (24 taškai), Lukas Kazlauskas pridėjo 15, o Ignas Lukošius ir Redas Jakubauskas atitinkamai 14 ir 13 taškų.

Paskutinę turnyro dieną palangiškių varžovais buvo šeimininkų, Kinijos U19 jaunimo rinktinė. Nuo pat pradžių tapo aišku, kad aikštelėje virs atkakli kova ir šeimininkai neatiduos pergalės lengvai. Visų rungtynių metu vyravo fiziška, tvirta ir atkakli kova, kurios metu priekyje buvo tai viena, tai kita komanda. Vis tik tiksliau sužaidę rungtynių pabaigą pergalę rezultatu 81:76 iškovojo “Palangos Kuršių” komanda, kuri ir tapo šio turnyro nugalėtoja, nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo. Rezultatyviausiai “Kuršių” gretose rungtyniavo Deividas Pogužinskas, pelnęs 19 taškų. Po 11 taškų pridėjo Tautvydas Vyšniauskas ir Ignas Lukošius.

Prisidėti