Palangos „Kuršių“ komandoje – pirmieji medaliai ir besitęsiantis pasiruošimas sezonui

Palangos „Kuršiai” draugišką turnyrą Šilutėje „Hummel Cup“ penktadienį užbaigė įtikinama pergale prieš Minsko „Tsmoki-2“ komandą (76:62), taip užsitikrindami antrąją vietą bendroje turnyro įskaitoje. Pirmąsias trejas draugiškas rungtynes sužaidę palangiškiai turėjo galimybę pajausti žaidybinį rimtą ir užduoti naujų klausimų komandos strategams. 

Mariaus Kilitinavičiaus vadovaujami Palangos „Kuršiai“ turnyrą pradėjo rugsėjo 12-ąją dieną įtikinama pergale prieš Sietlo „KitsapAdmirals“ (JAV) rezultatu 121:97 (35:18, 26:20, 36:26, 24:33). Pirmajame kėlinyje galingai įsibėgėję „Palangos Kuršiai“ iniciatyvos nepaleido viso susitikimo metu, o prieš ketvirtąjį kėlinį persvara siekė net 33 taškus. Šiose rungtynėse komandai negalėjo padėti mikrotraumas besigydantys Laurynas Danielius, Mykolas Dieninis, Justas Janulis ir Dovydas Daubaris. Palangos ekipai taškus pelnė: Aurimas Majauskas 30 (12/14 dvit., 33 naud. bal.), Grantas Vasiliauskas 27 (9/11 dvit., 30 naud. bal.), Masonas Stuteville’as ir Tautvydas Paliukėnas po 14, Jalenas Riley 10, Justas Vieversys 9, Aidas Viskontas 8 (11 rez. p.), Tomas Vanagas 6, Taurantas Tamošiūnas 3.

Rugsėjo 13-ąją Palangos miesto ekipa susitiko su turnyro šeimininke Šilutės „Šilutės“ komanda. Po įtemptos kovos teko pripažinti ambicingus tikslus keliančių šeimininkų pranašumą 80:86 (20:22, 25:20, 16:22, 19:22). Didžioji dalis rungtynių vyko taškas į tašką, tačiau paskutinės minutės palankiau susiklostė pergalę šventusiai „Šilutės“ ekipai. Šiose rungtynėse labiausiai Palangos „Kuršių“ gretose išsiskyrė: Masonas Stuteville’as 20 (8/9 baud. met.), Aurimas Majauskas 19 (8/10 dvit.), Jalenas Riley 15 (4 rez. perd.). 

Turnyre palangiškiai finišavo rugsėjo 14-ąją dieną dvikovoje su svečiais iš Baltarusijos – Minsko „Tsmoki-2“. Susitikimas baigėsi užtikrinta „Kuršių“ pergale rezultatu 76:62 (23:8, 22:23, 9:17, 22:14). Rungtynes puikia gynyba pradėjusi Palangos komanda į didžiąją pertrauką išsinešė 14-os taškų pranašumą. Trečiajame kėlinyje „Tsmoki-2“ sušvelnino skirtumą iki 6 taškų, tačiau solidus 4-asis kėlinys padėjo Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniams užtvirtinti pergalę bei antrąją vietą „Hummel Cup” turnyro bendroje įskaitoje. Jalenas Riley su 18 taškų buvo rezultatyviausias Palangos „Kuršių“ gretose. Aurimas Majauskas pridėjo 14 (7 atk. kam.), Justas Janulis 10. 

Pasibaigus turnyrui vyriausiasis Palangos „Kuršių“ treneris Marius Kiltinavičius pasidalino mintimis apie komandos komplektaciją, pasiruošimą sezonui bei pirmąjį draugiškų rungtynių ciklą.

– Kaip sekasi ruoštis sezonui, ar viskas vyksta pagal planą?

– Viskas vyksta daugmaž pagal planą, esu patenkintas. Šiek tiek iš darbo režimo išmušė kai kurios mikrotraumos, tačiau tai yra proceso dalis. 

Užsiminėte apie mikrotraumas. Kaip toli yra jas patyrę žaidėjai nuo to, kad galėtų pilnai įsilieti į pasiruošimą?

– Tikiuosi, kad nuo pirmadienio, geriausiu atveju, visi žaidėjai jau bus sveiki ir pasiruošę padėti.  

Kaip sekėsi per tokį trumpą laiką sukomplektuoti komandą? Ar esate patenkintas galutine komplektacija?

– Taip, esu laimingas, kad turėdami tokias galimybes, kokias turėjome, surinkome tikrai gerą vyrų būrį. Visi žaidėjai sportuoja su labai dideliu noru, kas yra svarbiausia.

Kalbant apie Šilutėje vykusį „Hummel Cup“ turnyrą, kiek šis turnyras padėjo komandos pasiruošimui?

– Tikrai padėjo. Visų pirma, tai buvo pirmas mūsų draugiškų rungtynių ciklas, todėl dar buvo labai daug broko. Vis dėlto džiaugiuosi, kad pavyko išspręsti tuos klausimus, kuriuos ir buvau iškėlęs. Dėl to turnyras buvo naudingas. Visgi su kiekvienomis rungtynėmis reikės dėti žingsnius į priekį ir spręsti kitus iškylančius klausimus. 

Ką apie komandą pasako pirmos trejos rungtynės?

– Pasako tai, kad komanda šiuo metu yra pasiruošimo stadijoje, visomis prasmėmis. Mūsų laukia dar labai daug darbo. Laikas spaudžia, bet dėsime maksimalias pastangas, kad kaip galima geriau sustyguotume savo žaidimą. 

Prisiminus pirmąją nesėkmę rungtynėse su „Šilute“, ar galima būtų sakyti, kad šioje stadijoje toks pralaimėjimas išeis tik į naudą?

– Kaip ir bet kuris gyvenime įveiktas sunkumas išeis į naudą, taip ir krepšinyje. Kai pripažįstame, kad rungtynėse padarėme klaidas, ir jas ištaisome, tampame geresniais. Tačiau tai neįvyks natūraliai – tik mūsų pastangos nulems tolimesnį mūsų augimą.  

Prasidėjus sezonui, kokią norėtumėte matyti savo komandą?

– Norėčiau matyti komandą, kuri yra ambicinga, gerai besiginanti ir kiekvienas rungtynes einanti kovoti dėl pergalės. 

Kiek svarbus šiai jaunai komandai bus sirgalių palaikymas kiekvienose rungtynėse?

– Tai bus esminis faktorius. Sportininkui itin svarbu jausti palaikymą – tai ne tik atveria papildomas individualias galimybes, bet ir sukuria bendrumo jausmą tarp žaidėjų, sirgalių. Atsiranda jausmas, kad žaidi dėl kažko, kam tai yra svarbu. Todėl labai kviečiame visus ir norime, kad kuo daugiau žmonių ateitų mūsų palaikyti. Pažadame, kad dėsime visas pastangas, jog jūsų nenuviltume.  

Prisidėti