Pasiruošimui artėjant į pabaigą – dvi pergalės ir įsibėgėjanti komanda

Kontrolinių rungtynių ciklą „Palangos Kuršių“ klubas užbaigė dvejomis įtikinamomis pergalėmis prieš NKL sirgaliams puikiai pažįstamą Mažeikių „Erelių“ ekipą. Tai buvo paskutiniosios draugiškos rungtynės prieš spalio 5 dieną prasidedantį NKL sezoną.

Penktadienį mažeikiškius priėmėme namuose, kur pergalę pavyko iškovoti rezultatu 93:70 (22:11, 28:21, 17:18, 26:20). „Palangos Kuršiai“ nuo pat pirmųjų rungtynių minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sugebėjo ją išlaikyti iki pat finalinės sirenos, neleisdami svečiams nei karto pirmauti. Mūsų ekipa taikliau atakavo iš žaidimo (53% prieš 47%) ir iš trijų taškų zonos (41% prieš 38%). Palangiškiams nesutrukdė ir nežymiai pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (31 prieš 33). Didelį emocinį užtaisą žaidėjams suteikė komandos aistruoliai, nestokoję garsių plojimų po sėkmingų epizodų ir pasibaigus rungtynėms.

Šiame susitikime nesustabdomas buvo Jalen’as Riley, pelnęs 32 taškus (11/17 met., 7 atk. kam., 3 perimt. kam., 38 eff.). Puikų taiklumą demonstravo Taurantas Tamošiūnas, surinkęs 17 taškų (6/8 met., 5/7 trit. met.). Grantas Vasiliauskas pridėjo 11 taškų, Aidas Viskontas 10, Tomas Miškinis 9.

Svečių ekipoje išsiskyrė: Caleb Davis 19, Raheem Watts 11, Tomas Zdanavičius 10.

 

Jau kitą dieną, šeštadienį, Mažeikių „Erelių“ komanda siekė revanšo savo namų aikštėje. Visgi „Palangos Kuršiai“ dar kartą įrodė savo pranašumą, įveikdami šeimininkus solidžia persvara, 99:68. Rungtynių eiga priminė penktadienio susitikimą, o „Ereliai“ pirmavo vos pirmąsias 23 sekundes. Žaidimo tempas žadėjo rezultatyvias rungtynes – įpusėjus kėliniui palangiškiai savo sąskaitoje turėjo jau 20 taškų ir ketvirtį užbaigė sukaupę 7 taškų persvarą, 27:20.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovai sušvelnino skirtumą iki vieno tolimo metimo. Tačiau komandos kapitono Aido Viskonto inicijuotas spurtas 17-0 leido Palangos ekipai susikrauti 20-ies taškų pranašumą, 44:24, kurio komanda nepaleido iki pat finalinės sirenos. Solidų indėlį į rungtynes įnešė atsarginis „Palangos Kuršių“ suolelis, bendrai surinkęs 29 taškus.

Naudingiausias mūsų ekipos gretose buvo Aidas Viskontas (15 taškų, 8 rez. perd., 23 eff.). Jalen’as Riley pridėjo 18 taškų (6/8 dvit. met.), Justas Janulis 15 (10 atk. kam.), Tomas Miškinis 12 (12 atk. kam.).

Mažeikių „Erelių“ komandoje pasižymėjo: Haroldas Saprykinas 24, Tomas Zdanavičius 15, Caleb Davis 12.

 

Po pirmųjų rungtynių namuose pakalbinome įspūdingai žaidusį komandos legionierių Jalen’ą Riley:

– Puiki komandos pergalė. Ar galutinis rezultatas apibūdina šių rungtynių sunkumą?

– Nebūtinai. Mažeikiams pavyko priartėti ketvirtajame kėlinyje, bet galiausiai mes atstatėme solidų pranašumą, todėl atrodo, kad pergalė buvo lengva. Visgi rungtynes tikrai galėjome sužaisti kokybiškiau, bet svarbiausia, kad pavyko laimėti.

– Pats sužaidei nuostabias rungtynes, po rungtynių sulaukei ir aplodismentų iš sirgalių. Ką valgei prieš rungtynes?

– Nežinau, bet manau, kad privalau ir toliau tai valgyti (juokiasi). Iš tikrųjų buvo labai smagu žaisti ir jaučiau, kad noriu tai daryti būtent dėl sirgalių. Puiku matyti juos besimėgaujančius mūsų žaidimu. Tikiuosi, kad visiems patiko ir, kad vis daugiau sirgalių norės atvykti palaikyti komandą. Man pačiam buvo labai smagu, jaučiau žaidimo ritmą, jaučiau palaikymą, buvo tikrai geros rungtynės.

– Kokį savo vaidmenį matai šioje komandoje?

– Kol kas vyksta pasiruošimas sezonui, liko savaitė iki jo pradžios. Manau, kad su laiku žinosime tikslias savo roles, visi žaidėjai dar bando jas atrasti. Tai labai priklauso nuo mūsų trenerių štabo. Treneriai padarys viską, kad mūsų stiprybės būtų kuo geriau išnaudojamos ir tikiuosi, kad tai prives prie puikaus žaidimo ir daug pergalių. Tikiu, kad turėsiu didelę įtaką sėkmingam komandos žaidimui. Viską parodys laikas.

– Kaip įvertintum pasiruošimą, ar jau pavyksta atrasti bendrą ryšį aikštelėje su komandos draugais?

– Tikrai taip, visi vyrukai yra puikūs, su visais gerai sutariame. Komandos draugai man labai padėjo nuo pat atvykimo į komandą. Dėl susižaidimo – tikrai dar yra daug kur tobulėti, bet vis geriau pradedame suprasti įvairias detales bei vienas kitą. Tačiau dar esame pasiruošimo stadijoje, tam ji ir skirta.

– Apskritai kalbant, kokį įspūdi tau palieka Lietuva?

– Kiekvieną kartą kai atvykstu į Europą ištinka šioks toks kultūrinis šokas. Bet Lietuva kol kas man palieka puikų įspūdį. Labai gražus miestas, žmonės šaunūs ir malonūs. Mėgaujuosi savo laiku Lietuvoje ir bėgant laikui noriu pamatyti vis daugiau šios šalies vietų bei patirti naujų įspūdžių.

 

NKL kovas „Palangos Kuršių“ klubas pradės spalio 5 dieną Šakiuose, kur susitiks su vietos „Vyčiu“. Jau spalio 6 dieną mūsų komanda Palangos arenoje priims praėjusio sezono antrosios vietos prizininkus Kauno „Žalgiris-2“.

Ateinantį sezoną įėjimas į „Palangos Kuršių“ namų rungtynes – nemokamas. Maloniai laukiame visų spalio 6 dieną Palangos arenoje, kur laukia ne tik kvapą gniaužianti kova, bet ir šventinis sezono atidarymo renginys!

 

 

 

 

 

 

Prisidėti