Pirmosios namų rungtynės paženklintos pergale prieš NKL debiutantę

Pasiruošimą NKL sezonui tęsianti Palangos „Kuršių“ komanda penktadienį savo sirgalių akivaizdoje rezultatu 88:83 įveikė „Gargždų SC“ ekipą. Palangiškiams tai buvo pirmosios namų rungtynės bei galimybė pasitikrinti jėgas prieš dar vieną NKL debiutantę -„Gargždų SC“.

Pirmajame ketvirtyje nei viena komanda neįstengė įgyti solidesnės persvaros – kėlinį laimėjo svečiai iš Gargždų, 22:23. Visgi antrąjį ketvirtį Palangos „Kuršiai“ sužaidė užtikrinčiau ir į rūbinę išsinešė 6 taškų pranašumą. Po ilgosios pertraukos „Gargždų SC“ taikliais tritaškiais ir kietu žaidimu skirtumą panaikino, bet tvirčiau kėlinį užbaigę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai sugebėjo išsaugoti trapią persvarą, 68:62. Lemiamas ketvirtis atkaklamu ir intensyviu žaidimu atspindėjo visą susitikimą. Tačiau Aido Viskonto vedama Palangos komanda dar kartą ištirpdyti persvaros gargždiškiams nebeleido ir susitikimą užbaigė rezultatu 88:83. Palangos „Kuršiai“ iniciatyvą kontroliavo didžiąją rungtynių dalį – persvara džiaugėsi 31 iš 40 minučių.

Mūsų kurorto komandoje labiausiai išsiskyrė: Jalen‘as Riley 23 (9/16 met.), Aidas Viskontas 19 (25 eff., 9/10 baud. met.), Aurimas Majauskas 17 (21 eff., 6/7 met.), Taurantas Tamošiūnas 12 (4/8 met.).

Gargždų SC ekipoje pasižymėjo: Laurynas Mikalauskas 19, Arvydas Eitutavičius 14, Laurynas Lučinskas 12.

Kitas Palangos „Kuršių“ komandos iššūkis laukia jau šiandien – 16 valandą Palangos arenoje priimsime Klaipėdos LCC ekipą.

Po pergalės pakalbinome komandos kapitoną Aidą Viskontą:

Kaip vertini šį susitikimą, kas pavyko, o kas nelabai?

– Man atrodo, rungtynių eigoje pritrūkome energijos. Nežinau, ar trukdė nusiteikimas, ar nuovargis, tačiau pradėjome sunkiai. Esame tikrai jauna komanda, todėl turime įdėti daugiau energijos, emocijų, ir viskas bus gerai.

Visas rungtynes daugmaž laikėte iniciatyvą savo rankose, net ir tada, kai varžovai priartėdavo.

– Iniciatyvą laikėme, tačiau rungtynės buvo labai intensyvios, taškas į tašką. Gargždai yra labai patyrusi komanda, jau daug metų žaidžia kartu. Todėl jie mus bausdavo net už mažiausias klaidas gynyboje.

Ar kaip kapitonas jautei būtinybę ketvirtajame kėlinyje truktelėti komandą į priekį?

– Manau, kad tokiais momentais patikėti kamuolį galima ne tik man. Juolab, kad tikrai turime individualiai stiprių žaidėjų, kuriais pasitikime. Viskas išeina savaime, kas turi kamuolį, tas gali imtis iniciatyvos.

Ar komanda jau įgauną žaidybinį ritmą?

– Po truputį įsivažiuojame. Esame kartu jau mėnesį, dirbame, treniruojamės. Treneris turi aiškią viziją, mums reikia tik jos laikytis, pajausti savo žaidimą, ir viskas bus gerai.

Koks jausmas pagaliau žaisti prie savų sirgalių?

– Tikrai geras. Kol kas rungtynių neturėjome daug, bet namuose žaisti visada yra geriausia. Malonu, kad atėjo žmonių ir džiaugiuosi, kad, nors ir gana sunkiai, bet laimėjome pirmąsias rungtynes. Tikiuosi, kad tomis pergalėmis prisijaukinsime vis daugiau sirgalių.

 

Prisidėti